wtorek, 10 stycznia 2012

Blogowa kraina

Świat blogów wnętrzarskich to magiczna, wręcz idylliczna kraina. Jestem wzrokowcem i odwiedzanie blogów jest dla mnie cudownym doznaniem. Jestem od jakiegoś czasu pod OGROMNYM wrażeniem, już nawet nie samych wspaniałych mieszkań, co właśnie tych pięknych graficznie blogów w których opowiadacie o swoich pasjach. Kraina ta wciągnęła mnie zupełnie niedawno, gdyż wcześniej starałam się nie nadużywać internetu, który jak wiadomo jest zabieraczem czasu. Po przeprowadzce do Norwegii czasu mam wiele i tak się to skończyło;) Moim marzeniem jest, by mój skromny blog był kiedyś choć w połowie tak piękny (i poczytny) jak Wasze! Czytam też blogi skandynawskie, i muszę przyznać, że nasze polskie nie są w niczym gorsze! :) Zastanawiam się ile jest takich Polek na północy piszących na podobne tematy? Może do mnie zawitają??:)

Mieszkanie w Norge (tak tubylcy nazywają swój kraj) ma swoje plusy i minusy. W ogólnym rozrachunku może nawet więcej minusów, ale o minusach postaram się nie pisać. Co do plusów zaś, jest taki jeden ogromny: dostęp to tutejszej prasy wnętrzarskiej!!! To wspaniałe, kiedy w każdym spożywczaku można sobie po prostu zakupić najnowszy numer VAKRE, ROM 1-2-3, Bolig, Bo Bedre. No może przesadziłam z tym "po prostu zakupić", bo te magazyny są dość drogie, ale raz na czas sobie któryś kupuję;) i mam już ładną kolekcję. Czego nie kupuję, OGLĄDAM PO PROSTU w sklepie:D Początkowo jedynie oglądałam obrazki, ale niezrozumiały tekst zmobilizował mnie do nauki tego języka. Teraz, po dziewięciu miesiącach przebywania tutaj, mogę już czytać, oczywiście jeszcze z pomocą słownika. Chętnie będę tu dzielić się ciekawostkami z tych pism.

Chciałabym mieć wreszcie własne miejsce do urządzania. To niestety szybko się nie zdarzy, jesteśmy młodym małżeństwem na dorobku;) Dlatego o moich własnych wnętrzach nie będzie tu wiele. Wynajmujemy małe mieszkanko, i choć ciągle coś przemieszczamy i przerabiamy, to jednak wielkiego pola do popisu nie mamy.
Na zakończenie dodam widok z okna z zimą w Norge. Tak dla przypomnienia, że zima jest;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz